Zářijové setkání Klubu zdraví Chotěboř je domluveno na čtvrtek 12. 9. 2013 od 17:30 v našem Domečku v Havlíčkově ulici. Setkání je určeno především pro bezlepkovou dietu, ale vítán bude kdokoliv, kdo k nám někdy zavítal. Součástí podvečera bude nejen povídání o Merlíku čilském, který se skrývá za záhadným obchodním názvem QUINOA, ale jako doplnění se objeví i recepty recepty na bezlepkovou PITU nebo FALAFEL. Každý návštěvník si jako obvykle odnese jeden nebo vícero sešitků s tématem a ochutnáme také následující Pavlův recept:

Rizoto z quinoy

Quinou uvaříme podle návodu na obalu. Na pánvičce orestujeme lilek, cuketu, papriku, rajče a cibuli. Pokud by někomu ze strávníků kolem stolu zeleninové rizoto nestačilo, můžeme podle chuti přidat i kuřecí maso. Mírně osolíme, přidáme kurkumu a bazalku. Opatrně promícháme s quinoou, nandáme na talířky, posypeme nejlépe parmazánem. Můžeme také zapéct v troubě.

Dobrou chuť!

 

V sešitcích o Lilku v červnu tohoto roku byla zmínka o tom, že hlavním tématem v září bude RÝŽE. Ale tu pro zářijové setkání vynecháme, abychom se mohli věnovat výše uvedeným potravinám.

Nebojte se, o téma RÝŽE, KRÁLOVNA NAŠÍ SPÍŽE nepřijdete, protože ho přesuneme na říjnové setkání, které se uskuteční ve čtvrtek 10. 10. 2013 opět od 17:30 na Domečku.

Váš

Aleš Kocián