Ve čtvrtek 12. 9. 2013 bylo celkem nevlídné počasí a tak se ani není co divit, že jsme se v klubu bezlepkového vaření sešli jen čtyři. Největší korunu jsem tomu dal sám, když jsem přišel s téměř půlhodinovým zpožděním. Ale sešitky jsem stihl připravit a ještě jsem se u té přípravy pobavil – no však si přečtěte úvodník.

Tématem večera bylo povídání. Povídali jsme, ochutnávali a shodli jsme se, že mít doma balíček quinoy pro nás ode dneška bude tak trochu nutnost, protože se jedná o zajímavou potravinu.

Dejte vědět, jestli jste někdo zkoušel ušoulat falafel a jestli se vám bezlepkové pity podařily nafouknout, všechno nás zajímá…

Říjnové setkání o vaření bez lepku se bude opět konat ve čtvrtek od 17:30 v našem Domečku v Havlíčkově ulici, přesněji to bude 10.10.2013. Téma večera se jmenuje RÝŽE, KRÁLOVNA NAŠÍ SPÍŽE. Shodli jsme se, že nebude špatné do tématu zahrnout i zajímavé recepty z hub, protože lesy se houbami začínají hemžit. Takže vyražte někdy na houby, užívejte chladný konec léta a jestli máte rádi babí leto jako já, můžeme se na něj společně na začátek podzimu těšit. A mezitím si schovávejte nebo dokonce aktivně vyhledávejte zajímavé, bezlepkové recepty s rýží nebo houbami, pokud možno mi je pošlete nebo uveďte do diskuze pod tímto článkem, abychom se o ně mohli podělit v našem příštím sešitku.

Antonín Slavíček, český malíř, svého času řekl: „Člověk už iluzí nemá, ty spadnou dřív než na podzim listí, ale raduje se jen z jedné věci – z nepromarněných dnů, – z práce …“ Za svou osobu bych vám přál, abyste uměli i odpočívat a radovali se například z tak obyčejné věci, že prostě jste, a nebo že jste dva a jste spolu. Mějte se krásně.

Váš

Aleš Kocián

 

PS: Sešitky ke stažení najdete v záložce AKTIVITY / Kurzy zdravého vaření